Bez kategorii

Czym jest ebook?

E-Book to również jest książka, aczkolwiek wydana w inny sposób. Treść książki jest zapisana w formie elektronicznej. Takie ebooki możemy czytać na smartfonach, tabletach, laptopach, komputerach stacjonarnych i na czytniku.

Zalety ebooków

Ebooki nie zajmują dużo miejsca na półkach i gdziekolwiek indziej. Dzięki temu oszczędzamy sobie miejsca w domu, gdyż wszystkie książki mamy zapisane w jednym urządzeniu.

Przy podróżowaniu nie nosimy zbędnej wagi, przez co możemy go spokojnie zabrać w podróż. Nie ograniczamy się w ten sposób do paru tytułów. Możemy wybrać wtedy książkę, na jaką mamy tylko ochotę. Możemy zabrać setki, a nawet tysiące ich w jednym urządzeniu.

W przypadku, gdy mamy problem ze wzrokiem i nie widzimy zbyt dobrze druku na stronie, może nam to zabrać całą przyjemność z czytania. W Ebooku możemy powiększyć sobie czcionkę.  Tak samo jak chodzi o formatowanie tekstu. Z ebookiem możemy sformatować sobie tekst i marginesy, aby czytało nam się przyjemniej.

Co ciekawe, możemy czytać w nocy, gdyż wyświetlacz sam generuje światło. Nie musimy używać żadnych lampek, albo światła z lampy na suficie. Tym samym nie przeszkadzamy domownikom, np. podczas spania w nocy.

W miejscu publicznym inne osoby nie widzą tego co czytamy. Ebook nie posiada okładki, tak jak tradycyjna książka. Dzięki temu zyskujemy na prywatności w czytaniu.

Wady ebooków

Osoby przeciwne ebookom argumentują się tym, że one nie pachną, ani nie mają tradycyjnych kartek, które mogą fizycznie przewijać. To już zależy od człowieka, bowiem istnieją typy ludzi, którzy wolą mieć swoją książkę fizycznie, niż wirtualnie. W prawdzie rzeczy to są jedyne wady ebooków, jakie można spotkać. Ebooki powstały, żeby uczynić czytanie przyjemniejsze i łatwiejsze, a nie robić konkurencji tradycyjnym książkom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *