Bez kategorii

Jak urządzić miejsce do czytania?

Nadchodzą zimne i krótsze dni, przez co częściej zostajemy w wolnym czasie w domu, a co za tym idzie mamy więcej czasu na czytanie! Warto zadbać o nasze miejsce do czytania, by samo czytanie sprawiało nam jak najwięcej przyjemności.

Wiele osób spędza swoje chłodne dni w wygodnym fotelu, z ciepłym kocem, z herbatą w ręku no i oczywiście z książką w dłoniach. Nie ma się co dziwić, że niskie temperatury i ciśnienie zniechęcają do przebywania na dworzu. Sezon grzewczy to czas smogu, więc nie ma mowy o świeżym powietrzu. Miejsce do czytania możemy sobie stworzyć praktycznie w każdym miejscu w domu. Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów podczas projektowania miejsca tego typu.

Odgrodzone miejsce

Czytanie wymaga ogromnego skupienia. Wybierzmy kąt naszego domu lub mieszkania, które jest najbardziej odległe codziennych czynności. Dobranie odpowiedniego miejsca jest podstawą przy czytaniu.

Meble

Skoro mamy już wybrane miejsce to możemy zastanowić się nad siedziskiem. Wygodny fotel to podstawa, ale może nam przydać się jeszcze podnóżek, poduszka pod plecy lub niewielki stolik. Wypadałoby zaopatrzyć się również w ciepły koc, jeśli mamy zimno w swoim pomieszczeniu.

Światło

Miejsce do czytania powinno posiadać przynajmniej dwa różne źródła światła. Oczywiście, do czytania najlepsze jest światło dzienne, gdyż nie męczy tak bardzo oczu. Dlatego też miejsce do czytania możemy wybrać ze względu bliskości do dużego okna. Pamiętajmy, że w okresie zimowym światło dzienne jest bardzo ograniczone, stąd też można zaopatrzyć się w lampkę do czytania. Najlepsze światło jest o ciepłej barwie, gdyż takie najbardziej sprzyjają relaksowi. Nie lekceważmy oświetlenia, ponieważ czytanie przy nieodpowiednim świetle może prowadzić do uszkodzenia naszych oczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *