Blog

Jak zacząć zarabiać na blogu?

Zarabiać na blogu można praktycznie na 3 sposoby: poprzez reklamy, programy partnerskie i dostęp do treści premium. Najłatwiej zarobki zacząć od wstawiania banerów, jednakże takie rozwiązanie nie zadowoli naszych użytkowników. Z kolei najbardziej ryzykownym sposobem jest zarabianie poprzez dostęp premium. Żeby móc się zdecydować na taki typ zarobku należy posiadać unikalne i wartościowe treści.

Żeby zacząć zarabiać na blogu należy przede wszystkim określić grono odbiorców. Od osób, które będą odwiedzać go i jaki zakres tematyczny będzie się pojawiał na blogu, będzie zależała wysokość zarobków. Można wiele zarobić na blogach typu: finansowych i technologicznych, gdyż banki i firmy nie oszczędzają na budżetach reklamowych. Kiedy ustalimy już grono odbiorców, to warto pomyśleć nad wykupieniem domeny i hostingu. Najlepiej opłaca postawić się bloga na WordPressie. Ten CMS jest darmowy i oferuje blisko 50 tysięcy wtyczek, motywów i różnych rozszerzeń.

Jednym z podstawowych sposobów zarobku na blogu są reklamy. Praktycznie większość czytelników ich nie lubi, z uwagi na miejsca ich zamieszczenia. Co jak co, ale należą one do podstawowego źródła dochodów. Gdy wstawiamy reklamy na bloga, to warto pamiętać o 3 rzeczach:

– reklamy nie mogą być elementami, które dominują na stronie

– nie wolno dopuścić do utraty zaufania wobec autora strony

– reklamy muszą być dobrze dobrane

Innym sposobem zarobku na blogu są programy partnerskie. Programy partnerskie polegają na udostępnianiu partnerowi materiałów do zamieszczania na jego stronie. Autor za promowanie produktów otrzymuje pieniądze, bądź prowizję za sprzedaż. Takiego typu programy pozwalają na zarobki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto pamiętać o dopasowaniu produktów do tematyki bloga.

Najbardziej ryzykownym sposobem zarobku na blogu jest dostęp premium. Żeby proponować użytkownikom dostęp premium, to wypada spełnić 2 warunki:

– musimy posiadać unikalną i oryginalna treść

– dokładać użytkownikom materiały spełniające ich potrzeby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *