Bez kategorii

Powody, dla których ludzie nie czytają książek

Im więcej ludzi, tym więcej powodów, dla których nie czytają książek. Większość Polaków zapewne nie czyta książek. W tym artykule dowiemy się, jakie są najczęstsze powody, które podają anty-czytelnicy.

Czytanie pogarsza wiedzę

Czytelnicy argumentują się, tym że rozwijamy swoją wyobraźnię. Osoby, które nie czytają argumentują się tym, że czytanie ogłupia umysł przez jakieś fantastyczne historie fabularne.

Wycinanie lasów

Kupując książki w formie tradycyjnej przyczyniamy się do większej wycinki drzew. Im więcej książek posiadamy, tym więcej drzew „wycięliśmy”.

Czytanie nie jest tanie

Biblioteka jest darmowa w swojej prostocie, lecz za wypożyczaniem się kryje się kilka mikropłatności. Bibliotekarze nie pracują za nic, też muszą zarabiać. Im więcej będziemy czytać, tym bardziej jesteśmy narażeni na jakieś kary, np. za nie przedłużenie terminu wypożyczenia.

Snobizm

Czytelnicy mają na czytanie bardzo dużo czasu i mało problemów życia prywatnego, aby zajmować sobie głowę czytaniem. Prawdziwe życie toczy się w rzeczywistości, a nie w kartkach książek,

Nabywanie wiedzy z książek jest bezsensu

W wielu przypadkach wiedza zaimplementowana do książek jest bezsensowna. Przekazuje ona wartości, które nie są w stanie odzwierciedlić rzeczywistości.

Czytanie psuje kręgosłup

Badania dowodzą, że czytanie pogarsza kondycję naszego kręgosłupa przez pozycje podczas czytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *