O tym, jak niezwykle ważne jest w obecnych czasach konto w banku, raczej nikogo nie trzeba przekonywać. Jest to zupełnie podstawowy produkt finansowy na jaki możemy się zdecydować i jego brak czasami może oznaczać nawet problemy. Raczej każdy z nas ma swoje konto bankowe i używa go na co dzień. Dzisiaj jednak przedstawimy powody, dla których konto bankowe staje się nie tylko koniecznością, ale sposobem na uzyskanie dodatkowych profitów. Dlaczego warto jest je mieć?

Konto w banku – płatności, kredyty i… promocje

Konto w banku pozwala nam na wiele podstawowych czynności, które wiążą się z naszymi codziennymi finansami. Za jego pomocą, możemy dokonać comiesięcznych płatności, lub nawet wziąć kredyt, często bez konieczności wychodzenia z domu. O tych właściwościach kont bankowych wiedzą jednak raczej wszyscy. Jakie są natomiast dodatkowe funkcjonalności, które mogą zaoferować nam konta w banku a z których często nawet nie zdajemy sobie sprawy? Okazuje się, że jest ich kilka. Jedną z nich są promocje, pozwalające nam zaoszczędzić nieco pieniędzy przy zakupach.

Konto w banku a promocje

Bardzo często zdarza się, że bank w którym mamy konto, oferuje nam z tego tytułu dodatkowe promocje. Najczęściej odbywa się to na zasadzie moneyback. Przykładowo – jeśli Twój bank udziela promocji na płatność w restauracji X, to w momencie kiedy zamówisz tam posiłek i zapłacisz za niego kartą do rachunku, otrzymasz procentowy zwrot z poniesionego wydatku. Nie są to duże oszczędności, ale zdecydowanie warto jest o tym pamiętać.

Inną promocją bankową, o której warto czasem pomyśleć, jest promocja za polecenie konta znajomemu. Zazwyczaj możemy zyskać na tym więcej niż na promocji na zasadzie moneyback, musimy jednak ponieść nieco większy wysiłek. Jeśli polecimy konto w banku naszemu znajomemu, bank może zapłacić nam z tego tytułu jakąś nagrodę. To bardzo popularny sposób na dodatkowy profit z racji posiadania konta bankowego.

Konto w banku i profil zaufany

Technologia rozwija się coraz szybciej, dzięki czemu nasza obecność przestała być czasami wymagana, w momencie kiedy musimy załatwić jakąś sprawę urzędową. Co więcej – nawet wizytę u lekarza jesteśmy w stanie umówić zdalnie i w taki też sposób ją przeprowadzić, bez konieczności wizyty w przychodni. Co łączy te rzeczy z kontem bankowym? Oczywiście, profil zaufany. To bardzo ciekawe narzędzie, które pozwoli nam na załatwianie wielu spraw, jednocześnie nie zmuszając nas do wychodzenia z domu.

Profil zaufany to nasz elektroniczny dowód tożsamości i podpis w jednym. Założymy go właśnie dzięki weryfikacji konta w banku. Jeśli zakładałeś kiedykolwiek konto bankowe przez internet, to zapewne zdajesz sobie sprawę z konieczności wysyłania swoich zdjęć i potwierdzania tożsamości. Właśnie w związku z tym, że bank już potwierdził, że my to w rzeczywistości my, nie musimy tego robić ponownie przy profilu zaufanym. Wystarczy tylko tyle, że połączymy go z kontem bankowym. O tym czym dokładnie jest profil zaufany i jak go założyć, można przeczytać pod tym linkiem: http://loando.pl/wpis/jak-zalozyc-profil-zaufany.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem: